Kontakt

Her finder du kontaktoplysninger til skolen, skolens ledelse, teknisk og administrativt personale og juniorklubben OASEN.

Nørrevangsskolen
Glentevej 15
8930 Randers NØ
89 15 43 80
noerrevangsskolen@randers.dk

Du er altid velkommen til at møde op på kontoret eller kontakte os telefonisk.

Dit barns kontaktlærer kan du kontakte via ForældreIntra.

Skoleleder
Martin Hyldgaard Larsen
89 15 43 80
martin.hyldgaard.larsen@randers.dk

Viceskoleleder
Knud Bendixen
89 15 43 80
knud.r.bendixen@randers.dk

Afdelingsleder - Eliteidræt
Jeppe Thomsen
21 84 08 08
jeppe.allerslev.thomsen@randers.dk

 

Serviceleder
Peder Rasmussen
61 12 60 90
peder.rasmussen@randers.dk

Skolesekretær
Anette Ellegaard
89 15 43 91
anette.ellegaard@randers.dk

Skolesekretær
Sofie Pihl Lorentzen
89 15 43 77
sofie.pihl.lorentzen@randers.dk

Juniorklubben OASEN
Glentevej 15
8930 Randers NØ
21 25 04 92

Vikaranvisningen er åben alle skoledage fra kl. 6:30-14:00.

Kontaktperson
Kirsten Jensen
89 15 43 83
kij@randers.dk

Vikaranvisningen formidler vikarer til følgende folkeskoler og skolefritidsordninger:

  • Blicherskolen
  • Grønhøjskolen
  • Hobrovejens Skole
  • Hornbæk Skole, Korshøjskolen
  • Kristrup Skole
  • Nørrevangsskolen
  • Rismølleskolen
  • Satellitten
  • Søndermarkskolen
  • Tirsdalens Skole
  • Vestervangsskolen
  • Østervangsskolen

Hvis du ønsker at kontakte Skoleafdelingen i Randers Kommune, kan du gøre det på boernogskole@randers.dk.

Bemærk, at beskeder, der indeholder personfølsomme oplysninger, ikke må sendes til ovenstående e-mailadresse.

Indeholder din besked personfølsomme oplysninger, skal den sendes som digital post.